Čo ponúka Inle Lake?

Autor: Milan Lahučký | 27.8.2018 o 8:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  232x

Tunel sem nevedie a v autobuse dostanete hneď na začiatku sáčok na zvracanie. Aj taká je cesta k jazeru Inle. Či sa oplatí absolvovať cestu sem posúďte sami ;)

Výlet loďou po jazere Inle

Na  raňajkách nás oslovil mladý holandský pár, aby sme zdieľali loď na poznávací výlet po jazere. Cena za prenájom lode by nás vyšla výhodnejšie a preto sme súhlasili.

Nášmu boatmanovi, dohodnutému prostredníctvom guesthousu, sa snažíme zdeliť, čo chceme v daný deň navštíviť. Očividne niečo rozumie, ale ide si svoje. Počas celého dňa je pre nás akýmsi veľkým bratom, ktorý nás stále pozoruje a má vždy dokonalý prehľad o našej aktuálnej polohe mimo lode. Napríklad aj do akej kaviarne sme išli na malú :)

Prvá zastávka sú fejkoví rybári s podivnými sieťami a veľmi zaujímavou a určite aj náročnou technikou veslovania. Vedeli sme, že budú pózovať a zbierať peniaze ale nečakali sme, že budú mať pre túto príležitosť pripravenú ešte aj rybičku.

Hneď potom náš boatman odbočí do floating gardens. Na kôpkach pozhŕňanej hliny sú vysadené rajčiny, fazule a ďalšie plodiny. Míňame ich celkom rýchlo aj keď ešte vidíme v priamom prenose domácich stojac na loďkách ako sa starajú o úrodu.

Náš boatman nás povozil po dielňach so striebrom, látkami a cigarami. Asi najviac nás zaujala výroba tradičných mjanmarských odevov, na historických strojoch.

Ďalšia zastávka bol budhistický chrám Hpaung Daw Oo Pagoda v dedine Ywama. V chráme sa nachádza päť pozlátených sošiek Budhov. Iba muži k ním môžu pristúpiť a nalepiť na ne zlaté lístky. Tých je tam už toľko, že sa zo sošiek stali pozlátené guľôčky :)

Našou vytúženou zastávkou je komplex stúp In Dein. Je to čiastočne obnovená zbierka stúp, pričom najstaršie sú z 12. storočia. Očarujúce nie sú len samotné stupy ale aj cesta po kanáli k nim, kedy sme na vode prekonali malú nadmorskú výšku.

Poslednou zastávkou boli ženy z horských kmeňov, ktoré nosia kruhy okolo krku. Tie si začínajú na krk nakladať vo veku 9 rokov, následne si každých 5 rokov pridajú 5 krúžkov. Až pokiaľ nedovŕšia 25 krúžkov okolo krku. Hmotnosť 25 krúžkov je až 8 kilogramov. Dôvodom je ochrana voči tigrom, ktoré útočia vždy na krk alebo končatiny koristi.

Cyklovýlet na Maing Thauk Market

Požičiavame si bicykle a ideme k marketu v dedinke Maing Thauk. Vzdialený je len 10 kilometrov ale cesta je neuveriteľne zaprášená a naše oči a pľúca dostávajú poriadne zabrať. Market nás veľmi nezaujal, preto sa rýchlo otáčame a smerujeme k peknému mólu v tej istej dedine, ktoré na vode spája zopár reštaurácii a domov.

Našou poslednou zastávkou Htat Eian Cave uzatvárame náš mini 30 kilometrový cyklovýlet. Aby sme sa k nej dostali musíme prekonať menšie prevýšenie. Pre nás žiaden problém, len reťaz spadla 4x. Aj keď je jaskyňa relatívne malá je pekná a oplatí sa ju navštíviť. Vo vnútri sa nachádza veľké množstvo sošiek Budhu a malé stupy.

Ak si chceš prečítať kompletný článok o jazere Inle a dozvedieť sa čo ďalšie sa dá vidieť na jazere, prejdi na našu stránku Triplovers. Nájdeš tu aj cenné rady ako zistiť, kde sa v daný deň nachádza market a koľko zaplatíš za loď či vstupné.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.


Už ste čítali?